Enter your keyword

CZARNUSZKA A ALERGIA

CZARNUSZKA A ALERGIA

W jaki sposób możemy sobie radzić w walce z alergią, domowymi naturalnymi sposobami? Czy olej z czarnuszki nadaje się do tego?

Czym jest alergia?

Alergia wywoływana jest przez alergen np. pyłek brzozy. Oddychając powietrzem, w którym jest zawieszony pyłek, przykleją się one do śluzówek. U alergików, którzy są uczuleni na dany alergen następuje reakcja alergiczna.

Dlaczego olej z czarnuszki na alergię?

Liczne doniesienia naukowe wykazały, że olej z czarnuszki jest skutecznym spodobam na walkę z alergią i łagodzi jej skutków w naturalny sposób. Olej z czarnuszki łagodzi objawy kataru siennego, uczulenia na roztocza czy astmy. Badania kliniczne wykazały, że spożywanie oleju z czarnuszki regularnie zmniejszyło objawy u pacjentów uczulonych na pyłki roślin. Z kolei u osób chorych na astmę zaobserwowano poprawę wydajności płuc i ustanie świszczącego oddechu. Oprócz właściwości przeciwalergicznych, olej z czarnuszki posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Szczególnie interesującym składakiem oleju z czarnuszki w kontekście alergii jest tymochinon i nigellon. Pierwszy z nich, czyli tymochinon wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne oraz blokuje wydziałanie histamin, białek które odpowiedzialne są za reakcje alergiczne. Olej z czarnuszki sprawdzi się równie w zmniejszeniu objawów alergii skórnych i atopowego zapalnie skóry (AZS). Olej z czarnuszki to bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zregenerują naskórek.

Jaki olej wybrać?

Należy wybrać olej z czarnuszki tłoczony na zimno, nierafinowany, świeży. Taki olej znajdziecie w Olejowe Smaki. Olej z czarnuszki należy przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętej butelce.

Ile oleju podawać?

W przypadku wątpliwości włączenia oleju z czarnuszki do terapii, proponujemy skontaktować się z waszym lekarzem alergologiem. Olej z czarnuszki można pić bezpośrednio z łyżeczki, my proponujemy spożywać go przy posiłku:

  • powyżej 12 miesięcy – 1/4 łyżeczki dziennie
  • 2-4 lata – 1/2 łyżeczki dziennie
  • powyżej 5 lat – 1 łyżeczka dziennie
  • dorośli – 1 łyżka dziennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *