Enter your keyword

Olej z Ostropestu Właściwości

Ziarno ostropestu plamistego i olej z ostropestu tłoczony na zimno.

Chcesz wiedzieć więcej posłuchaj podcastu olej z ostropestu właściwości w zakładce PODCASTY.

W tym podcascie zawarte są najważniejsze właściwości oleju z ostropestu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym oleju to ten podcast jest dla ciebie.

Olej z ostropestu właściwości:

Olej Ostropestowy tłoczony jest z ziaren ostropestu plamistego, charakteryzuje się jasnym, słomkowym kolorem i wyrazistym, delikatnie ziołowym smakiem.

Oprócz witaminy E, K i C, posiada w swym składzie między innymi garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały.

  • Tłoczony na zimno – co oznacza, że małe ziarenka ostropestu plamistego przechodzą przez prasę ślimakową i w temperaturze nie przekraczającej 40oC. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu wszystkie składniki wrażliwe na temperaturę zachowują swoje cenne właściwości. Oleje, które są bez konserwantów charakteryzuje wrażliwość na: temperaturę, światło i powietrze. Dlatego kolor butelki nie bez powodu jest brązowy, ponieważ działa on jak filtr przeciwsłoneczny. Olej ostropestowy należy przechowywać w lodówce.
  • Najlepszy olej to ten nieprzetworzony – czyli 3xN: nierafinowany, niefiltrowany, nieoczyszczony.
  • Tłoczony na zimno olej z ostropestu podajemy tylko i wyłącznie na zimno! Nie nadaje się on do obróbki termicznej (podgrzewania ani smażenia), ponieważ nie tylko traci wtedy swoje cenne właściwości odżywcze, ale też staje się wręcz szkodliwy dla naszego organizmu.
  • Olej z ostropestu może być dodatkiem wielu smacznych i oryginalnych dań. Dlatego może być towarzyszem porannych owsianek, musli, sałat, jak i kanapek. Jest ciekawym dodatkiem do grillowanych warzyw lub makaronów. Można z niego zrobić winegret do sałatki, stosować go jako bazę do sosów lub spożywać bezpośrednio po łyżeczce. Warto zaznaczyć, że olej ostropestowy dodajemy do potrawy po jej przygotowaniu.
  • Po otwarciu butelki olej ostropestowego, należy go spożyć w przeciągu 2-3 miesięcy.

Dawkowanie oleju z ostropestu:

Zaleca się stosować go 3 x dziennie po łyżeczce, na 30 minut przed zjedzeniem posiłku.

Zapraszamy do zakupu naszego oleju z ostropest  na naszej stronie.

Czy wiesz, że? Olej z ostropestu właściwości, na co pomaga.

  • Olej z ostropestu wspomaga naturalne funkcje wątroby i odtruwa organizm.

Pomaga on odbudować komórki wątroby, a także wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, które są przez nią przetwarzane. Dlatego uznawany jest on za skuteczny i naturalny lek na odwrócenie szkodliwych skutków spożywania zawartej w żywności chemii. Oraz niszczących konsekwencji spożywania alkoholu, wypitych z wodą metali ciężkich, a także wszelkich zanieczyszczeń z powietrza, którymi oddychamy. Olej z ostropestu plamistego to kluczowa substancja zalecana alkoholikom i osobom chorym przewlekle, wspomaga też leczenie wirusowych zapaleń wątroby.

  • Wspomaga zapobieganie i kontrolowanie cukrzycy.

Zawarta w ostropeście sylimaryna – jedna z frakcji flawonoidów, wraz z konwencjonalnymi metodami leczenia, pomaga w kontroli objawów cukrzycy, a dokładniej glikemii. Dodatkowo badania wskazują, że niezwykle cenne działanie, znajdujących się w ostropeście przeciwutleniaczy, wyraźnie zmniejsza poziom glukozy we krwi u pacjentów z opornością na insulinę.

  • Pomaga w utrzymaniu zdrowego serca i obniżaniu poziomu cholesterolu.

Jak wykazały liczne doświadczenia ostropest plamisty skutecznie powstrzymuje rozwój stanów zapalnych uznawanych za jedne z głównych przyczyn chorób serca. Wspomaga on również obniżanie wysokiego poziomu cholesterolu, poprzez oczyszczenie krwi i zapobieganie uszkodzeniom tętnic.

  • Olej z ostropestu zapobiega kamicy żółciowej.

Ponieważ wątroba i inne narządy trawienne, takie jak pęcherzyk żółciowy, trzustka, jelita i nerki ściśle ze sobą współpracują, zapobieganie chorobom wątroby pomaga również zapobiec w powstaniu kamieni żółciowych i nerkowych.

  • Pomaga przy bólach głowy.

Ostropest z powodzeniem jest stosowany w celu złagodzenia bólów głowy typu migrenowego, a także uciążliwych objawów choroby lokomocyjnej i morskiej.

  • Detoksykuje po zatruciu grzybami.

W medycynie ludowej na przestrzeni wielu wieków ostropest plamisty stosowany był jako jedno z głównych antidotów na zatrucie grzybami. Współczesne badania wykazały, że wyciąg z ostropestu bardzo skutecznie neutralizuje toksyny pochodzące z grzybów. Dlatego największą skuteczność zauważa się gdy podaje się go w ciągu kilku – kilkunastu minut po spożyciu. Również, gdy podaje się go w ciągu 24 godzin po zatruciu znacznie zmniejsza się ryzyko silnego uszkodzenia wątroby.

  • Wspomaga leczenie otyłości.

Warto pamiętać, że wątroba oczyszcza krew i poprawia metabolizm tłuszczu w organizmie. Natomiast zawartość w ostropeście sylimaryny wyraźnie zwiększają efektywność funkcji metabolicznych wątroby, dzięki czemu złogi tłuszczowe mogą być metabolizowane znacznie szybciej. Dlatego regularne przyjmowanie ostropestu pozwala zatem przynosić znacznie szybsze rezultaty w codziennym odchudzaniu.

  • Olej z ostropestu a skóra i włosy.

Znany jest olej z ostropestu ze zbawiennego wpływu na skórę. Używany jest najczęściej do zwalczania stanów alergicznych skóry typu atopowego, oparzeń i trudno gojących się ran. Ma silne działanie odkażające, przeciwzapalne i regeneracyjne. Dodatkowo olej ten ze względu na obecność witaminy C i K, a także polifenoli zapobiega wystąpieniu stresu oksydacyjnego. Spożywanie oleju ostropestowego zmniejsza więc ilość wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się i pogorszenie kondycji włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo zawartość kwasu linolenowego sprawia, że jest szczególnie zalecany do włosów bardzo suchych. Dodać możemy łyżeczkę tego oleju do odżywki do włosów, którą zwykle stosujemy (na około godzinę).

  • Ostropest plamisty na zmarszczki.

Olej z ostropestu jest stosowany w preparatach przeciwzmarszczkowych. Przede wszystkim w maseczkach i kremach do twarzy, balsamach do ciała, serum do twarzy. Jak go stosować? Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. Można go również wymieszać z kremem, wzbogacając jego właściwości pielęgnacyjne.

  • Inne zastosowania oleju z ostropestu:

    • może być też stosowany zewnętrznie na: oparzenia, do leczenia trudno gojących się ran, egzemy, rumienia, nadmiernego rogowacenia skóry, do hamowania procesów ropnych, objawów alergii atopowej i kontaktowej;
    • działa przeciwzapalnie i łagodząco – sylimaryna zawarta w ostropeście sprawia, że olej z ostropestu można stosować do łagodzenia objawów zapalenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł, gardła czy krtani.
  • Olej z ostropestu kulinarnie.

Przede wszystkim możemy łączyć olej z ostropestu z wieloma potrawami. Świetnie sprawdzi się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do porannego śniadania, np. maczając w nim świeży chleb.

Masło bakłażanowe z olejem z ostropestu
Składniki:
1 średni bakłażan
2 jajka ugotowane na twardo
2 łyżki jogurtu bałkańskiego
1 łyżka oleju z ostropestu
czosnek
sól i pieprz do smaku

Przygotowanie: Bakłażana myjemy, przekrajamy wzdłuż na pół, smarujemy oliwą i pieczemy w temperaturze 180oC przez ok. 45 minut, tak aby był miękki. Następnie studzimy, wyjmujemy łyżką miąższ i odsączamy na sitku. Potem wszystko idzie już błyskawicznie, wszystkie składniki oprócz oleju blendujemy, doprawiamy do smaku. Na koniec dodajemy olej z ostropestu, mieszamy i gotowe! Smacznego!

KUPU TUTAJ!!!

Z natury bezglutenowa mąka Ostropestowa Olejowe Smaki znakomita na zimno i do pieczeniaOstropest Plamisty Olejowe Smaki z polskiej uprawy przebadane na zawartość pestycydów i metali ciężkichOlej z Ostropestu Plamistego Tłoczony na zimno Olejowe Smaki