Enter your keyword

TŁOCZONE NA ZIMNO

Cały proces ma prosty jednostopniowy i naturalny charakter. Nasiona są delikatnie zgniatane, a następnie tłoczone w prasie ślimakowej w temperaturze oleju nieprzekraczającej 40 stopni C.

Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA

Nasiona poddawane są zgniataniu tylko raz, a wszystko po to, by uzyskany olej miał jak najwięcej wartości zdrowotnych i odżywczych. Dokładamy wszelkich starań, żeby olej oddawał charakter ziarna z jakiego jest tłoczony.

NIEFILTROWANE

Nierafinowany- olej oczyszczany jest jedynie w procesie sedymentacji, czyli naturalnego opadu osadu. Nie poddajemy naszych olei działaniu wysokiej temperatury, chemii ani wody, by nie utraciły walorów prozdrowotnych.

W 100% NATURALNE

Nie dodajemy do naszych olei środków konserwujących, dodatków ani barwników.

WYSELEKCJONOWANY SUROWIEC

Do produkcji olei używamy jedynie: najlepszych, wyselekcjonowanych, jednorodnych ziaren i nasion od najlepszych polskich producentów. W przypadku oleju kokosowego i sezamowego używamy surowca od sprawdzonego dostawcy z zagranicy.

DBAMY O ŚRODOWISKO

Nasze oleje chronimy od światła. Nalewamy je w brązowe szklane butelki, żeby jak najdłużej zachowały swoje bioaktywne właściwości (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka.