Enter your keyword

Olej z Wiesiołka Właściwości

Ziarno wiesiołka dwuletniego i olej z wiesiołka

Chcesz wiedzieć więcej posłuchaj podcastu olej z wiesiołka właściwości w zakładce PODCASTY.

W tym podcaście zawarte są najważniejsze właściwości oleju z ostropestu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym oleju to ten podcast jest dla ciebie.

Olej z wiesiołka właściwości:

Olej z wiesiołka zawiera wyjątkowo duże ilości Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (przeczytaj więcej o NNKT) – kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA). Od ich obecności w organizmie zależy prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów. Wiesiołek zawiera także kwas oleinowy (Omega-9), palmitynowy i stearynowy. Ponadto to źródło fitosteroli (sterole roślinne), białko, witaminę E (przeczytaj więcej o Witaminie E), minerały: selen, cynk, magnez oraz wapń.

Olej z wiesiołka (tutaj możesz kupić) charakteryzuje się jasnym kolorem i ziołowym smakiem.

 • Tłoczony na zimno – co oznacza, że małe ziarenka wiesiołka przechodzą przez prasę ślimakową i w temperaturze nie przekraczającej 40oC. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu wszystkie składniki wrażliwe na temperaturę zachowują swoje cenne właściwości.
 • Olej z wiesiołka należy przechowywać w lodówce ponieważ oleje, które są bez konserwantów charakteryzuje wrażliwość na: temperaturę, światło i powietrze. Również kolor butelki nie bez powodu jest brązowy, ponieważ działa on jak filtr przeciwsłoneczny.
 • Najlepszy olej to ten nieprzetworzony – czyli 3xN: nierafinowany, niefiltrowany, nieoczyszczony.
 • Olej z wiesiołka tłoczony na zimno podajemy tylko i wyłącznie na zimno! Czyli nie nadaje się do obróbki termicznej (podgrzewania ani smażenia). Ponieważ nie tylko traci wtedy swoje cenne właściwości odżywcze, ale wręcz staje się szkodliwy dla naszego organizmu.
 • Olej z wiesiołka po otwarciu butelki należy spożyć w przeciągu ok. 3 – 4 miesięcy.

Dawkowanie oleju z wiesiołka

Przyjmuje się, że dorosła osoba powinna spożywać 3 x łyżeczkę dziennie po posiłku.

Zapraszamy do zakupu naszego oleju z wiesiołka na naszej stronie.

Czy wiesz, że? Olej z wiesiołka właściwości, na co pomaga.

 • Olej z wiesiołka poprawia równowagę hormonalną.

Ze względu na istotne zawartości kwasów tłuszczowych zaleca się, by kobiety przyjmowały olej z wiesiołka jako naturalny sposób leczenia PMS (zespół przedmiesiączkowego napięcia). Olej z wiesiołka jest wskazany dla par starających się o potomstwo. Spożywanie kwasów tłuszczowych tworzy również właściwe środowisko dla poczęcia dziecka. Pomaga w utracie zbędnych kilogramów, a także umożliwia produkcję odpowiedniej ilości hormonów.

 • Pomaga w chorobach reumatycznych.

Kwasy obecne w oleju z wiesiołka działają leczniczo w chorobach stawów i przeciwdziałają zapaleniu stawów. Wspierają rekonwalescencję w przypadku złamań, uszkodzeń więzadeł, przyśpieszają gojenie się ran i regenerację tkanki chrzęstnej i łącznej. Łagodzą bóle reumatyczne.

 • Olej z wiesiołka usprawnia pracę mózgu.

Kwasy tłuszczowe – a dokładnie DHA, który znajduje się w oleju wiesiołkowym – są składnikiem komórek mózgowych. Odpowiednio wysoki poziom tego kwasu ma wpływ na funkcjonowanie mózgu – dobry nastrój, sprawne myślenie, pamięć. Olej z wiesiołka jest polecany uczącej się młodzieży czy osobom starszym z objawami demencji. Jest on też pomocny jako środek uzupełniający w leczeniu stwardnienia rozsianego, sklerodermii, schizofrenii.

 • Wiesiołek wspomaga terapię nowotworową.

Badania naukowców amerykańskich dowodzą, że olej z wiesiołka może być bardzo pomocny w walce z rakiem piersi. Nie tylko zapobiega on zachorowaniu, ale również pomaga w leczeniu jego agresywnej postaci. Kwas gamma-linolenowy zwalcza komórki rakotwórcze i ogranicza ich zdolność do rozmnażania się. W połączeniu z lekami standardowo stosowanymi w leczeniu nowotworów piersi prowadzi do szybszego samounicestwienia komórek rakotwórczych. Dodatkowo wzmocnienia zdrowe komórki organizmu, co ułatwia walkę z chorobą.

 • Zapobiega utracie włosów.

W celu poprawy kondycji włosów można również wcierać olej z wiesiołka w skórę głowy i włosy, lub też dodawać do ulubionego szamponu. Najlepiej jednak, by był to produkt naturalny, bez dodatków parabenów, silikonów, SLSów i innych składników syntetycznych.

 • Nadaje piękny i zdrowy wygląd skóry.

Olej z wiesiołka okazał się cennym sposobem leczenia osób cierpiących na choroby skóry, takie jak: egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łupież, wypadanie włosów, świerzbiączce. Badania wykazały, że wiesiołek może pomóc w związanych z wiekiem zmianach strukturalnych i funkcjonalnych w tkankach skóry, takich jak zaczerwienienie, jędrność i odporność na zmęczenie.

Niektóre badania pokazują, że osoby z problemami dermatologicznymi bardzo często nie mają normalnej zdolność przetwarzania kwasów tłuszczowych. Czego skutkiem jest niedobór kwasu gamma-linolenowego. GLA jest kwasem tłuszczowym omega-6, które organizm może przekształcić się do substancji, które zmniejszają stan zapalny i wzrost komórek. Badania dowodzą, że olej z wiesiołka jest niezwykle skuteczny w łagodzeniu wielu objawów różnego typu wyprysku, w tym świądu, zaczerwienienia i obrzęków.

 • Zapobiega i leczy trądzik

W celu leczenia trądziku trzeba zająć się źródłem problemu, czyli brakiem równowagi hormonalnej. Miejscowe leczenie obejmuje już istniejące wypryski i blizny. Zawarte w oleju z wiesiołka kwasy tłuszczowe omega-6 pomagają regulować poziom hormonów, przyczyniające się do powstawania trądziku. Kwasy te odgrywają również ważną rolę w strukturze komórkowej, poprawiają funkcje nerwowe i stymulują poprawę elastyczności skóry. Można również olej nanosić w niewielkich ilościach bezpośrednio na twarz. Pomaga on w procesie gojenia i poprawia ogólny wygląd skóry. Choć kwas gamma-linolenowy znajdziemy przede wszystkim w kosmetykach czy preparatach przeznaczonych do skóry przesuszonej, szorstkiej i podrażnionej, nada się i dla cery tłustej. Okazuje się bowiem, iż jest on skuteczny również w obniżaniu ilości wydzielanego sebum (czyli łoju), a także redukcji zaskórników.

KUPU TUTAJ!!!

Z natury bezglutenowa mąka Wiesiołkowa Olejowe Smaki znakomita na zimno i do pieczeniaNiezastąpiony na problemy skórne olej z wiesiołka dwuletniego w brązowej buteleczce 100ml