Enter your keyword

OLEJ Z NASION TRUSKAWEK

OLEJ Z NASION TRUSKAWEK

Olej z nasion truskawek

Olej z nasion truskawek to jeden z wielu wspaniałych olejów kosmetycznych. W odróżnieniu od oleju lnianego, konopnego, kokosowego jest mniej popularnym olejem w produktach kosmetycznych. Olej z nasion truskawek tłoczony na zimno zachowuje swoje wszystkie cenne właściwości, które będą opisane w dalszej części wpisu 🙂 Na wyprodukowanie takiego oleju potrzeba ogromnej ilości malutkich nasionek truskawek. Posiada lekką konsystencję oraz charakteryzuje się słodkim aromatem i zielonkawą barwą.

Olej z nasion truskawek – składniki

Olej z nasion truskawek skrywa w sobie bogatą gamę antyoksydantów. Jest źródłem witamin i przeciwutleniaczy takich jak tokoferole czy kwas elagowy i taninowy o właściwościach przeciwutleniających, antybakteryjnych. Antyoksydanty to dobroczynne substancje, które neutralizują wolne rodniki. Antyoksydanty zapobiegają przed negatywnym działaniem wolnym rodników tj. starzenie się skóry, zmarszczki czy przebarwiania. Olej z nasion truskawek w swoim składzie zawiera również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy grupy omega-3 (kwas linolenowy, omega-6 (kwas linolowy). W jego składzie znajdziemy też witaminę B, E, C.

Olej z nasion truskawek – właściwości

Olej z pestek truskawek nadaje się do pielęgnacji cery suchej, trądzikowej i dojrzalej . Olej z nasion truskawek posiada właściwości przeciwutleniające, antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz pochłaniające promieniowanie UV. Aplikacja tego oleju prowadzi do zmniejszenia transepidermalnej utraty wody (TEWL). Posiada właściwości ściągające, pomocne przy pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnością do trądziku. Działa nawilżająco, regenerująco, przeciwzmarszczkowo, poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Pozostawia skórę miłą i gładką w dotyku.

Olej z nasion truskawek – jak używać?

Olej z nasion truskawek można stosować bezpośrednio w postaci czystej. Można go łączyć z innymi olejami. Olej można stosować również z ulubionym kremem, przed każdym użyciem kremu dodać kilka kropelek oleju. Olej z nasion truskawek można używać jako baza pod makijaż. Nie stosować do oczu i błon śluzowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *