Enter your keyword

Zero Waste powered by OlejoweSmaki

Zero Waste

Nasza filozofia w kwestii dbałości o otaczające nas dobra naturalne od samego początku miała jeden cel – minimum odpadów.

Nasze oleje wlewamy wyłącznie w brązowe, szklane butelki, które w 100% poddawane są recyklingowi. Butelki zakręcane są korkiem z polietylenu, który również podlega recyklingowi. Dolna, biała część korka wykonana jest z polietylenu LDPE, natomiast górna, żółta z polietylenu HDPE. Nasz sleeve – czyli opaska bezpieczeństwa na korku to LDPE recyklingowany na poziomie 100%, tak jak również nasza etykieta. Podobnie sytuacja ma się z opakowaniami na produkty sypkie takie jak mąki czy ziarna.
Pamiętajcie, aby nasze wysiłki nie poszły na marne zużyte opakowanie musi zostać przez Was prawidłowo posegregowane 😊.

Nasza produkcja to zero waste 😊

podczas procesu tłoczenia praktycznie nie wytwarzamy odpadów poprodukcyjnych, których nie można by było dalej wykorzystać.

Opakowania transportowe zero waste

Najwięcej pracy z perspektywy czasu zabrało nam właściwe „przetwarzanie” wysyłanych  paczek. Obecnie w przesyłkach B2B nasze działania to bardzo sprawny recykling i wielorakość ponownego wykorzystania. Od początku 2021 roku wprowadzamy podobne działania z Klientami Indywidualnymi, którzy zamawiają u nas swoje paczki😊.

Przygotowując paczkę do wysyłki stosujemy papierowe wypełniacze pozyskiwane z recyklingu. Kartony wykorzystujemy 2-3 krotnie, a następnie przerabiamy je na wypełniacz.
Każdy zamówiony olej starannie pakujemy w termiczne opakowanie transportowe. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed zbyt wysoką lub niską temperaturą, tak aby olej dojechał świeży, z pełnią walorów zdrowotnych. Wysyłka od poniedziałku do czwartku minimalizuje czas transportu, ponieważ nasze paczki zwykle następnego dnia są już na miejscu. Tak więc bezpieczeństwo i szybkość opanowaliśmy😊.

Opakowanie termiczne to pewność i gwarancja, ale i wspólna troska o środowisko. Opakowania te traktowane delikatnie mogą posłużyć kilkakrotnie stanowiąc realne zero waste.

Jak to wspólnie zrobimy?

Otrzymując przesyłkę z naszymi olejami, proponujemy nie wyrzucać opakowań termicznych, wypełniaczy i kartonu.

  1. Mając minimum 5 opakowań termicznych, prosimy o informację na maila: zerowaste@olejowesmaki.pl z tytułem ZERO WASTE.
  2. Następnie prosimy o wysłanie kartonów z opakowaniami termicznymi na własny koszt najtańszym możliwym sposobem na adres otrzymany w mailu. Niezwykle ważne jest, aby opakowania były nieuszkodzone i najlepiej kompletne.
  3. Po otrzymaniu paczki ze styropianami wysyłamy KOD RABATOWY na maila, z którego wcześniej przyszła informacja o zwrocie. Kod zawiera 10% rabatu na kolejne zakupy.

Prosimy pamiętać, o minimum 5 opakowaniach styropianowych. Każdy odbiór styropianów związany jest z przyjazdem kuriera co pozostawia po sobie ślad węglowy, a my chcemy zrobić wszystko aby sprzyjać środowisku.

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze zwrotem opakowań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Będziemy starać się odpowiedzieć na nurtujące pytania. 😉

Zapraszamy do kontaktu:

mailowego: biuro@olejowesmaki.pl

telefonicznego: +48 66 444 00 44.

zero waste

zero waste - szklane bursztynowe butelki Olejowe Smaki
Butelki szklane 250ml Olejowe Smaki w kolorze bursztynowym
Butelka szklana 250ml, etykieta Olejowe Smaki, korek dwustrumieniowy oraz sleev